فهرست بستن

دوره راه هنرمند – مطالعه گروهی و تمرینی برای خودشناسی

راه هنرمند

وقتی با کتاب راه هنرمند از طریق دوره نویسندگی خلاق که دوست خیلی خوبم سمیه سمساریلر برگزار کرد، آشنا شدم، دریافتم که بسیاری از گره‌های ذهنی و کاری من از این طریق باز می‌شود. حالا بعد از ۴ سال که از آن روزها می‌گذرد، می‌بینم که چقدر جولیا کامرون با حرف‌هایش به من کمک کرد امروز در جایی که باید قرار بگیرم باشم. نمی‌خواهم بگویم این کتاب برای پیدا کردن راه حرفه‌ای و خلاقانه‌ی ما در زندگی کافی است، اما می‌تواند یکی از کلیدی‌ترین‌ها باشد. در کنار مطالعه‌ی بخش‌به‌بخش این کتاب، تمرینات عالی پایان هر فصل می‌تواند تا حد زیادی درون ما را برای خودمان آشکار کند. تمام این کارها در صورتی نتیجه می‌دهد که به‌راستی بخواهیم تغییری در ما ایجاد شود و در انجام آن همت به خرج  بدهیم.

امسال تصمیم گرفتم دوره زمستانی راه هنرمند را با همراهی دوستان علاقمند برگزار کنم. این دوره را هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت حضوری در اصفهان برگزار می‌کنم. برای اینکه به سوالات احتمالی دوستان علاقمند پاسخ بدهم، این پست را نوشتم و سعی کردم هر سوالی را که ممکن است برای شما پیش بیاید، پاسخ بدهم.

۱. این دوره به‌صورت یک دوره‌ی ۱۲ هفته‌ای برگزار می‌شود. هر هفته یک فصل از کتاب را برای مطالعه تعیین می‌کنیم و در انتهای هفته، یک جلسه‌ برای بحث و تبادل نظر درباره‌ی تمرین‌ها و توضیحاتی درباره‌ی بخش مطالعه شده از کتاب خواهیم داشت. شما در این جلسه از ابهامات و سوالاتتان حرف می‌زنید و من در حد توانم پاسخگوی ابهامات شما خواهم بود. همچنین در انجام تمرین‌ها به شما کمک می‌کنم و درباره‌ی نتایج آن با هم گفتگو خواهیم کرد.

۲. هر بخش مورد مطالعه به‌صورت یک هفته در کتاب تقسیم‌بندی شده است. یعنی تمام مطالب کتاب در دوازده هفته آورده شده که هر هفته به یکی از نیازهای درونی انسان می‌پردازد. مثل امنیت، شفقت، توانایی، ثروت و … متناسب با مبحث مورد نظر، در پایان هر فصل تمرین‌هایی در نظر گرفته شده که باید در طول هفته آنها را انجام بدهید.

۳. مطالب هر هفته را باید ابتدای همان هفته مطالعه کنید تا در طول هفته فرصت برای فکر کردن به آنها و درگیر شدن با تمرینات داشته باشید.

۴. ابزارهای بنیادی یعنی صفحات صبحگاهی و قرار ملاقات با هنرمند درون و پیاده‌روی باید به‌صورت مداوم در تمام طول دوره انجام شوند. (صفحات صبحگاهی هر روز و قرار ملاقات‌ها به‌صورت هفتگی)

۵. تمرینات این کتاب بسیار جذاب است و حالت سرگرم‌کننده دارد. بنابراین می‌توانید به آن به دید رفع خستگی‌های روزمره‌تان نگاه کنید و فکر نکنید که برای آن وقت ندارید. اگر برای خودتان وقت نگذارید، جاهای دیگری وقت بیشتری را هدر خواهید داد. روزانه نیم‌ساعت وقت گذاشتن برای این دوره به‌طور متوسط کافی است.

۶. کتاب راه هنرمند تمرین و پرورش خلاقیت و در واقع راهی برای آشتی شما با کودک درونتان و توجه بیشتر به او است. از این کتاب معجزه‌های بسیار دیده‌ام و هنوز هم با انجام تمریناتش شاد می‌شوم و لذت می‌برم. برای همین شما را برای شرکت در این دوره با تمام قلبم دعوت می‌کنم.

۷. مرجع اصلی من برای مطالبی که در دوره ارائه و شرح می‌دهم، وب‌سایت جولیا کامرون و آموزه‌های او در طول ۲۵ سال تدریسش در زمینه خلاقیت است.

 

**********************

 

لطفا سوالاتتان را درباره‌ی دوره راه هنرمند زیر همین پست در کامنت‌ها یا از طریق تلگرام من به آی دی mhavaee بپرسید. من جواب‌های مهم را به این پست اضافه خواهم کرد.

در خدمت شما هستم.

کانال نویسنده تمام وقت: t.me/mhavaeedotcom

ارادتمند: مائده حوایی

Posted in راه هنرمند،کتابخوانی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید