فهرست بستن

درباره مائده حوائی

گذشته من

از زمانی که یادم می آید نوشتن را دوست داشتم. انشای ۲۰ سر کلاس همیشه مال من بود. دفترها و تقویم هایم پر از خاطرات روزانه بود. داستان هم می نوشتم و برایش نقاشی می کشیدم. شخصیت‌های کارتون‌ها را می‌کشیدم و با آن‌ها داستان می‌ساختم.

تفریح مهمم خواندن کتاب های داستان بود. وقتی بزرگ شدم فکر کردم کار مهمی نبوده. فکر کردم دانشگاه رفتن و درس خواندن مهم تر از مطالعه ی کتاب است. چند سال از مطالعه دور بودم. اما باز هم نوشتن همیشه و همه جا همراه من بود.

نگرش امروز من

حالا بیشتر از هر زمان می دانم که نوشتن، خواندن، مطالعه‌ی جدی و یادگیری مهارت‌ها بر هر چیزی حتی تحصیلات دانشگاهی مقدم است. این موضوع مهم را در اثر مطالعه‌ی سایت متمم یاد گرفتم.

زندگی را عاشقانه دوست دارمهر روز می‌اندیشم که امروز آخرین روز زندگی من است و تلاش می‌کنم خودم را زندگی کنم.

به نوشتن و کلمه‌ها عشق می‌ورزم و معتقدم ارتباطات انسانی ما از طریق همین کلمه‌ها ساخته می‌شوند.

به خودشناسی و روانشناسی علاقمندم. مطالعه‌ی زیادی در این زمینه داشته و دارم و هم مسیران خوبی در فضای خودشناسی دارم.

به موسیقی و نوازندگی پیانو علاقه زیادی دارمپیانو را در سطح نیمه مبتدی می‌نوازم.

سوابق فعالیت‌های من

کارم را با طراحی گرافیکی تبلیغات برای مجله‌ها شروع کردم. اما بعد به طراحی سه بعدی روی آوردم و چند سال در این زمینه مشغول بودم. اما هیچکدام از این کارها مرا راضی نمی‌کرد.در تمام طول این سال‌ها نوشتن جزئی از برنامه‌ی روزانه من بود.

در سال ۱۳۸۶ رمانم را با عنوان سپیده در تاریک تمام کردم، اما جایی منتشر نکردم. تا اینکه در سال ۱۳۹۳ روی سایت کتابراه منتشر کردم. دو سال بعد فکر کردم با منِ امروز تفاوت‌هایی دارد. به همین دلیل آن‌را از روی سایت برداشتم.

 پایان نامه کارشناسی نرم افزارم در زمینه طراحی و برنامه‌نویسی سایت بود که برنامه کاملی برای آن با پی اچ پی نوشتم. سایتی برای انجام آزمون‌های اینترنتی بود که به درستی هم کار می‌کرد. اما چون به برنامه‌نویسی چندان علاقه‌ای نداشتم، ادامه‌اش ندادم. بعد از فارغ‌التحصیلی از رشته‌ی کامپیوتر به طراحی سایت روی آوردم.  وردپرس را یاد گرفتم و با آن شروع به کار کردم. تا پیش از اینکه نویسندگی و تولید محتوای متنی را جدی بگیرم، کار راه اندازی ساده سایت با استفاده از وردپرس را برای دو شرکت انجام دادم.

وقتی در سال ۱۳۹۶ با گروهی از دوستان خواندن کتاب راه هنرمند از جولیا کامرون را آغاز کردیم فکر نمی‌کردم در خلال خواندن این کتاب به علاقه‌ی اصلی ام که نویسندگی بود برسم. در پایان این کتاب من برای اولین بار کار نوشتن را به‌طور جدی آغاز کردم. بعد از آن در دو دوره‌ی نویسندگی آنلاین با شاهین کلانتری شرکت کردم و عضو باشگاه تولیدکنندگان محتوای ایشان هستم.

در حال حاضر چه می‌کنم؟

امروز می‌دانم که نویسندگی مال من، آرزو و رویای من و علاقه‌ی اصلی زندگی من است. هیچ‌وقت یادم نمی‌آید از نوشتن خسته شده باشم.

مدیر وب سایت نویسنده‌ی تمام وقت هستم. اینجا وب سایت شخصی من است که کاملا توسط خودم اداره می‌شود.

کانال تلگرامم را نیز با مطالبی در زمینه‌ی معرفی و خلاصه کتاب‌ها یا متن کتاب و جملات بزرگان به‌روز رسانی می‌کنم.

به عنوان کارشناس تولید محتوا برای سایت‌های مختلف محتوای متنی می‌نویسم. مثل این مطلب.

عضو تحریریه سایت زومیت هم هستم. این پروفایل من در زومیت است. اینجا می‌توانید تمام مطالبی را که روی این سایت نوشته‌ام بخوانید.

روی سایت فرادرس هم آموزشی در زمینه بازاریابی محتوا منتشر کرده ام.

در شغل جدید یعنی تهیه محتوا در فضای آنلاین از اطلاعات فنی‌ام در زمینه‌ی سایت، بارگذاری محتوا، سئو و تهیه مطالب مناسب فضای آنلاین بهره می‌برم.

علاوه بر این‌ها ترجمه ی یک کتاب در زمینه نویسندگی و تالیف یک کتاب در زمینه محتوا را در دست دارم.

ارادتمند: مائده حوائی